Piše: Vojin Grubač
Eventualna smjena načelnika Generalštaba Vojske Crne Gore Zorana Lazarevića se od strane opozicije tretira kao nekakvo: „urušavanje vojske države“.
Nije valjda!? Baš urušavanje „armije“!?
Takvo razmišljanje je, objektivno gledano: u domenu smjehotresne anegdote.
Naime, „urušiti Vojsku Crne Gore“ je nemoguće jer je njena snaga na nivou „zmaja od papira“ što je urađeno po zahtjevu Zapada, slično kao i sa ostalim „papirnatim vojskama“ na Balkanu.
Isto je i sa primjedbama da se u slučaju generala Lazarevića radi o revanšizmu!?
Rotacija starih kadrova iz doba režima Đukanovića je prirodni proces koji se mora što prije završiti. Nazivali ga revanšizmom ili rotacijom, nebitno.
Novi načelnik Generalštaba Vojske Crne Gore će svakako morati dobiti „zeleno svjetlo“ od Alijanse.
Kako će Zapad odlučiti ko će biti ta persona, to nikakve šanse nema da se izabere neko pod „malignim uticajem Moskve i Beograda“.
Kada sve to znamo, nevjerovatno anahrono djeluje izjava poslanika GP URA Filipa Adžića, koji je nedavno rekao: „Mandić, koristeći političke utopljenike predvođene Spajićem, pokušava urušiti Vojsku Crne Gore. Suština predloga predsjednika Skupštine Andrije Mandića da Savjet za odbranu i bezbjednost više ne odlučuje jednoglasno čime bi povećao sopstveni, a samim tim i antizapadni uticaj…“!?
Elem, koga god Savjet za odbranu i bezbjednost bude izglasao u ovom slučaju, izglasan će biti neko ko je prošao sve provjerke službi Zapada, pa se samim tim u potpunosti isključuje „povećavanje antizapadnog uticaja“.
O čemu i šta tada priča Adžić? Naravno, spinuje i govori besmislice.
Kako je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović u negativnoj političkoj fazi koju karakteriše opstrukcija, jasno je da izloženi predlog da Savjet za odbranu i bezbjednost više ne odlučuje jednoglasno ima smisla, jer se time deblokira rad savjeta.
