Piše: Oliver Janković
Poslije 3. kola Lige Evrope fudbaleri Crvene Zvezde su sedmi s kraja tabele (od 36 ekipa), sa samo jednim bodom, i veoma jalovom igrom. Da sve teže bude, Zvezdaši su odigrali donekle tri ravnopravne utakmice sa Seltikom i Portugalcima. Ali ta ravnopravnost nema rezultatski učinak. Protivnik je uvjek „za potez bolji“. A što je najgore, ne nazire se kraj ovih crveno-bijelih lutanja po zelenoj travi. U Beograd naredno kolo dolazi Lil koji je sinoć izgubio kod kuće od PAOK-a u goleadi (3:4). Beogradska publika će ponovo vidjeti Žirua, koga pamtimo po golu kojim je Arsenalu donio pobjedu na „Rajku Mitiću“. Razlozi za brigu su se nagomilali.
Na drugoj strani, košarkaši Crvene Zvezde su povezali niz od 4 pobjede, pa uz početna 2 poraza imaju 4. mjesto u samom vrhu tabele Evrolige (koja broji 20 klubova). U tom smislu mnogo veselije dočekuju svoje francuske protivnike ekipu Liona, kojima nije najbolje krenulo ove godine. Tako se njima, za razliku od fudbalera, smiješi napad na sami evropski vrh tabele.
Vjerujem da bi svaki iskreni Zvezdaš, da može birati, odabrao pobjedu fudbalera protiv Lila, a „žrtvovao“ pobjedu u Areni protiv Liona, kako bi se vratilo dostojanstvo visoko projektovanoj i skupo plaćenoj ekipi trenera Milojevića. Međutim za to će trebati dosta truda i sportske sreće. Dok se peta pobjeda košarkaša nazire kao izvjesna i logična.
VAR SOBA: Prejaki za domaću ligu, slabi za Evropu – dosadno!
