
Ako se i to desi — ako, dakle, još jednom ucjene, podmićivanje, slike lažnog progresa, paravan-demokratija, nepotizam, korupcija, laži, uvezeni glasači, glasači-selice, honorarni glasači, ako je džak brašna mjera obraza, ako je sasvim prirodno biti čas nacionalista, čas građanista, čas vjernik, čas ateista, čas okrenut Rusima, čas Amerikancima, čas Aziji, čas Evropi,
Ako je normalno da te za posao preporučuje tetka, ujak, sestra, sekretar stranke, predsjednik stranke a ne diploma i stečene profesionalne kompetencije, ako istoriju i kulturu još mogu predavati plaćenici a ne profesori, ako još iko može širom otvorenih očiju da se sjeća Javnog servisa, ako još iko može bez stida da govori o minule tri decenije, ako iko još vjeruje da se od 2 evra dnevno može čeljade sito najesti,
Ako još iko misli da siti iz, recimo, Luksemburga imaju pravo odlučivati o našim praznim tanjirima, ako iko misli da desetine neriješenih ubistava, spaljivanje automobila, bombašenje, prebijanje novinara, policijske torture, hapšenje episkopa i mitropolita jesu inkluzivne mjere za put u Evropu ili u El Dorado, ako još ima naivnih da u najkrupnije, najogavnije, najlicemjernije laži vjeruju uoči svakih izbora — onda teško nama!
Milorad Durutović
Izovr: Fejsbuk
