
Piše: naš stalni dopisnik sa Divljeg zapada Milija Todorović (u ulozi Garija Kupera)
2020.g. na avgustovskim izborima su DPS + SDP i SD imali 170.000
A večeras svi oni = 80.000.
To je 90.000 manje, ili 20 % biračkog tijela.
Pri tom Bošnjaci su očigledno naredili svojima da ne glasaju za DPS SDP SD… što se prije zbivalo u velikom broju.
Ovo je (DPS+SDP+SD) biracko tijelo naviklo na privilegije i monople, ostalo je danas kući. A te su privilegije bile od velikih na državnom nivou do malih na uličnom…
Sad, kako je jasno da toga neće biti…. znali su: osvojili 25 ili 15 % isto im se hvata. Zato su ostali kući.
Nije to demokratski, građanski korpus koji slijedi neka uvjerenja i principe …. nego samo uhljebljenja i pozicije moći… evo već 30 g.
To se sve raspalo u noći 02.aprila. Sve do tada su vjerovali da je to bio incident… kratak ružan san. Zato su ostali kući i zato imamo najmanju izlaznost u istoriji CG. Eto jos jednog dometa velikih promjena 30.avgusta
Do narednog čitanja u novom broju….
