„Odlukom Vlade Republike Severne Makedonije (RSM) naloženo je da najkasnije od 15. septembra ove godine službeni automobili svih državnih institucija budu sa obojenim registarskim tablicama kako bi se sprečila njihova zloupotreba.
– Obeležavanje tih vozila omogućiće građanima da ih lako razlikuju od privatnih vozila što će sprečiti njihovu zloupotrebu u lične, privatne ili stranačke svrhe“, izjavio je direktor vladine Službe za opšte i zajedničke poslove Ivica Tomovski.
On je najavio da će u tom cilju biti otvorena posebna telefonska linija posredsvom koje građani mogu da prijavljuju nepravilno korišćenje službenih vozila.
Osim toga, kako je dodao, uskoro će biti urađen centralni registar službenih vozila u RSM kojim će biti omogućena dodatna kontrola i uvid u njihovo korišćenje.
Izvor: Spona
