Пише: Филип Драговић
Из МВП Црне Горе је саопштено да је вијорење тробојке (без икаквих додатних амблема на њој) у Беранама – непоштовање закона Црне Горе. Како?
У Закону о државним симболима и дану државности Црне Горе, каже се да „симболи Републике Црне Горе утврђени Законом о Грбу и Застави Републике Црне Горе („Службени лист РЦГ“ број 56/93) уживају заштиту, као и државни симболи утврђени овим законом. Ок. Да видимо шта пише у поменутом Закону о Грбу и Застави РЦГ усвојеном 1993?
У његовом члану 2. изричито стоји,: Застава РЦГ је црвено-плаветно-бијела, са једнаким водоравно положеним пољима. Дакле, нека ме неко исправи, цијеним да црвено-плаветно-бијела тробојка, има уживати заштиту свих државних институција, ни мање ни више него онолико колико ужива и садашња државна застава.
А каква је то заштита, ако је црногорско МВП третира као непожељну националистичку крпу? Или ће се можда експерти за боје у поменутом министарству позвати на чувену (екстремистичку и антисрпску дакако) дистинкцију између „плаве“ и „плаветне“? Или ће можда рећи: Извините грађани Берана и сви који сте читали наше задње саопштење, погријешили смо?
