Sedma epizoda Svetigorine emisije „Pop recenzije“ izazvala je mnogo pažnje, kako među gledaocima tako i među medijskim poslenicima. Tema je bila „Sloboda po mjeri zdravstva“ u okviru koje se razgovaralo o važnim temama odnosa Crkve prema zdravstvenim mjerama koje u nekim okvirima regulišu i ponašanje vjernika u bogomoljama. „Vrijeme je da se mi u Crkvi resetujemo i da se potsjetimo da Bog najveći i najbolji ljekar ali to ne znači da ne vjerujemo u medicinu i zdravstvene mjere – jedno i drugo se ne isključuje“ rekao otac Gojko Perović i naglasio da Crkva nije zbjeg za nevakscinisane.

„Niko ne smije nikoga da primorava ni na šta“ naglašava protojerej-stavrofor Gojko Perović govoreći o procesu vakcinacije. Otac Gojko je rekao da nema magičnu formulu kako da se udovolji u isto vrijeme i potrebi vjernika za bogosluženjem i za očuvanjem zdravlja. „Sveti Petar Cetinjski je u Brčelima organizovao jedan karantin za borbu protiv zaraznih bolesti“ podsjetio je otac Gojko Perović komentarišući učešće Crkve u borbi sa zaraznim bolestima. Autori emisije otišli su i korak dalje podsjećanjem da se počeci zdravstva kod nas vezuju sa lik Svetog Save koji je pri manastirima osnivao i prve organizovane srpske bolnice.
„Prošle godine imali smo direktne zloupotrebe mjera za sprečavanje širenja virusa i nismo slijepi pored očiju da vidimo da postoje brojne zloupotrebe i uz sve mjere mora da brine da se ne ograniči ljudska sloboda“ objasnio je otac Perović. On je naročito naglasio da je borba protiv straha i od rosptva upisana na svakoj stranici Njegoša, Svetog Petra Cetinjskog i kroz čitavu Bibliju zato i mi moramo biti na oprezu.
U Emisiji „Pop recenzije mogle su se čuti i riječi profesora Pravoslavnog bogoslovskog fakuleteta dr Nenada Božovića koje je govorio o pomenu zaraznih bolesti u Svetom Pismu. „U biblijska vremena čovek je bio pogođen bolestima i zarazama mnogo više nego što je to danas slučaj, a brojna biblijska mesta to opisuju i beleže“ rekao je profesor Božović ističući brojne primjere koji govore da je praksa borbe sa virusima postojala još u antička starozavjetna vremena.