Kako je redakcija Žurnala već konstatovala, žurba u kojoj je organizovana konferencija za štampu DF-a, na kojoj je poručeno da je rekonstrukcija vlade ”mrtva” je zapravo bila više poruka Vučiću nego bilo kome.
Nakon skandaloznog, ”džins” dočeka predsjednika crnogorske Vlade, sve ostalo u nastavku posjete Krivokapića Beogradu je bilo na odgovrajućem, pa i na visokom nivou. Program posjete i susreti očigledno govori da je Beograd spreman da zanemari Krivokapićeve izjave iz oktobra prošle godine, te da se žargonski rečeno okreće ”nova stranica” u odnosima.
Sve to je, po svemu sudeći znao i vrh DF-a, pa su pohitali da poruče Krivokapićevom domaćinu da on ne prima u posjetu politički ”živog” čovjeka. Iz tog razloga, bilo kakvi dogovori, a oni bi se ponajviše ticali stabilizacije Krivokapićeve vlade (čitaj: rekonstrukcije) nemaju nikakvog smisla.

S druge strane, mediji već spekulišu da je Krivokapić bio pripremio personalnu ponudu pojeidnim političarima iz DF-a, ali i iz drugih političkih grupacija, koju bi i sami lideri DF-a teško mogli odbiti. Morali bi da konstatuju da ponudu, izgleda prilično korektnu, odbijaju samo iz jednog razloga – nema Andrije Mandića, Milana Kneževića i Nebojše Medojevića u vladi. To bi izvjesno izazvalo priličan odijum u ionako sve rezigniranijem biračkom tijelu.
Kako pišu “Vijesti“ predsjednik Vlade je za potpredsjednike planirao da ostavi Dritana Abazovića (GP URA) kao prvog vicepremijera, a da druge dvije pozicije pokrivaju Branka Bošnjak (Pokret za promjene) i Momo Koprivica (Demokrate). Ranije je u saopštenju iz njegovog kabineta objavljeno da bi novi potpredsjednici bili zaduženi za određene resore – odnosno ministarstva.
Ideja je bila da ostane osam ministarstva a da ih ukupno bude 16 ili 17, a u opciji za neka od tih mjesta su bili Božena Jelušuć i Suada Zoronjić (URA) Zdenka Popović i Boris Bogdanović (Demokrate), Zatim Strahinja Bulajić i Slaven Radunović (DF), zatim bivši ministar policije Andrija Jovićević, lider SNP Vladimir Joković i poslanica Danijela Đurović, te Miroslav Jeremić, Mirko Lalatović, Mara Šćepanović i Danijela Pavićević, sadašnja direktorica „Službenog lista“ i bivša poslanica SNP.
Jedno mjesto premijer je bio namijenio manjinama.